Η Ιερά Μητρόπολη Γρεβενών και ο Ιερός Ναός Αγίου Γεωργίου Κιβωτού υποδέχονται την τιμία κάρα της Αγίας Ελένης της εκ Σινώπης Πόντου, τη Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου 2017, στις 19:00.
- Τη Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου στις 19:00 θα γίνει η επίσημη υποδοχή στην είσοδο του χωριού και λιτανεία προς τον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου, ενώ θα ακολουθήσουν Εσπερινός και Ιερά Αγρυπνία.
- Την Τρίτη 19 Σεπτεμβρίου, στις 07:30 θα πραγματοποιηθεί Θεία Λειτουργία και στις 18:30 Εσπερινός.