Ο Γυμναστικός Αθλητικός Μορφωτικός Σύλλογος «Πιερικός» Αρωνά διοργανώνει το 7ο Παραδοσιακό Πανηγύρι του Προφήτη Ηλία, την Τρίτη 19 και Τετάρτη 20 Ιουλίου 2016 στις 21:30, στον προαύλιο χώρο του Δημοτικού Σχολείου Αρωνά.
Την πρώτη ημέρα των εκδηλώσεων το καλλιτεχνικό πρόγραμμα θα πλαισιώνουν οι: Κυριάκος Κατσαβός (λύρα-τραγούδι), Παναγιώτης Τουρνάς (τραγούδι), Νίκος Σιδηρόπουλος (λαούτο), Ιωάννης Γραικός (νταούλι-κρουστά) και Δημήτρης Χρυσόπουλος (κλαρίνο).
Τη δεύτερη μέρα συμμετέχουν οι: Αλέξης Παρχαρίδης (τραγούδι), Λευτέρης Ραφαηλίδης (λύρα), Παναγιώτης Τουρνάς (τραγούδι), Γιώργος Ελευθεριάδης (αγγείο), Δημήτρης Χρυσόπουλος (κλαρίνο), Μπάμπης Ραφαηλίδης (νταούλι) και Νίκος Σιδηρόπουλος (πλήκτρα).
Είσοδος ελεύθερη και τις δύο ημέρες.