Ανήμερα των Χριστουγέννων επέλεξε να κάνει τον ετήσιο χορό του ο Πολιτιστικός Σύλλογος Πατρίδας «Ευστάθιος Χωραφάς», γιατί αυτή την ημέρα όλοι θέλουμε να την περνάμε μόνο με αγαπημένα πρόσωπα.
Έτσι ο σύλλογος καλεί τα μέλη και τους φίλους του να αποδεχθούν την πρόσκληση και να την Παρασκευή 25 Δεκεμβρίου 2015, στις 20:30 να βρεθούν όλοι μαζί στο οικογενειακό κέντρο «Σείριος», στο Μακροχώρι Ημαθίας.
Το καλλιτεχνικό πρόγραμμα είναι πλούσιο και εγγυάται την επιτυχία της εκδήλωσης. Το παρών θα δώσουν οι Γιώργος Σοφιανίδης, Κώστας Καραπαναγιωτίδης, Παναγιώτης Κωνσταντινίδης, Δαμιανός & Γιάννης Χωραφαΐδης, Κυριάκος Ξυνόπουλος, Παύλος Καγκελίδης, Νίκος Γιαχτζόγλου, Γιάννης Κωνσταντινίδης, Λευτέρης Παπαδόπουλος, Παναγιώτης Ζιώγας, Βαλάντης Τσίλης και Αθηνά Χωραφαϊδου.
Τιμή πρόσκλησης: 15 ευρώ (πλήρες μενού, απεριόριστο ποτό)
Τηλ. κρατήσεων: 6973330999