Τέτοιες μέρες του χρόνου, στο παρελθόν, τα μέλη του Συλλόγου Ποντίων Φοιτητών και Σπουδαστών Θεσσαλονίκης βρίσκονταν σε δημιουργικό αναβρασμό καθώς προετοίμαζαν τον χειμερινό χορό τους.
Φέτος η έξαρση του κορονοϊού και το lockdown δεν επέτρεψε στους φοιτητές να διοργανώσουν τη μεγάλη γιορτή τους, ωστόσο σκέφτηκαν να δημιουργήσουν ένα βίντεο με αναμνήσεις από παλαιότερους χορούς.
«Για το σκοπό αυτόν, ο Σύλλογος καλεί τους φίλους και τα μέλη του να μοιραστούν στιγμές από τους χορούς που πραγματοποιηθήκαν στο παρελθόν με σκοπό τη δημιουργία ενός ολιγόλεπτου βίντεο που θα δημοσιευτεί το Σάββατο 5 Δεκεμβρίου από τους λογαριασμούς του σωματείου σε facebook, youtube και instagram» αναφέρεται στη σχετική ανακοίνωση.
- Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το υλικό τους είτε στις σελίδες του Συλλόγου στο facebook και στο instagram, ή στο email: [email protected].