Με αίσθημα ευθύνης για την προστασία της δημόσιας υγείας και των μελών της, η Λέσχη Ποντίων Νομού Καβάλας προχώρησε την περασμένη Δευτέρα σε καθαρισμό και απολύμανση του Πνευματικού της Κέντρου ώστε να είναι έτοιμο για τη νέα πολιτιστική περίοδο.
Το επόμενο διάστημα θα ανακοινωθεί πότε θα ανοίξει τις πόρτες του το σωματείο.
«Η συνολική δράση της Λέσχης Ποντίων Νομού Καβάλας, προσαρμοσμένη στα νέα δεδομένα με υπευθυνότητα και σεβασμό προς όλους, θα ακολουθεί πίστα τα πρωτόκολλα ασφαλείας προσπαθώντας όπως πάντα να μείνει πίστη στο ρόλο της, τη διάδοση του ποντιακού πολιτισμού» αναφέρεται στη σχετική ανακοίνωση.