Ασθενής στο Δρομοκαΐτειο, που είχε βρεθεί θετικός στον κορονοϊό και είχε μεταφερθεί στο νοσοκομείο «Αττικόν», το έσκασε και αναζητείται από την Αστυνομία.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες, ο ασθενής που αγνοείται είναι αφρικανικής υπηκοότητας.
Με δεδομένο ότι ο ασθενής είχε εισαχθεί στο Δρομοκαΐτειο με εισαγγελική εντολή από το κέντρο της Αθήνας, ο πρόεδρος της ΠΟΕΔΗΝ Μιχάλης Γιαννάκος εκφράζει την ανησυχία του για το συγκεκριμένο περιστατικό. «Υπαρχει κίνδυνος, ο άνθρωπος αυτός μπορεί να κολλήσει πολλούς άλλους, αν δεν εντοπιστεί», ανέφερε στο protothema.gr.