Λόγω της έξαρσης του κορονοϊού, ο Σύλλογος Ποντίων Νέας Φιλαδέλφειας «Δημήτριος Υψηλάντης» αποφάσισε να μην πραγματοποιήσει φέτος μαθήματα ποντιακών χορών.
«Με μεγάλη μας λύπη ανακοινώνουμε ότι ο σύλλογος μας δεν θα ξεκινήσει φέτος τα χορευτικά του τμήματα, λόγω του μικρού αριθμού ατόμων που επιτρέπονται στην αίθουσα, με βάση τις οδηγίες του κράτους.
»Λυπόμαστε πολύ για αυτή μας την απόφαση, και ελπίζουμε να είμαστε μαζί όσο πιο γρήγορα γίνεται, με μουσικές και χορούς, όπως κάθε χρόνο», αναφέρεται στην ανακοίνωση του σωματείου.