Γενική Συνέλευση και εκλογές προγραμματίζει το Διοικητικό Συμβούλιο της Ομοσπονδίας Προσφυγικών Σωματείων Ελλάδος (ΟΠΣΕ) για την Κυριακή 30 Αυγούστου, στις 14:00, στην αίθουσα εκδηλώσεων της Αδελφότητας Προκοπιέων Μακεδονίας Θράκης στη Θεσσαλονίκη.
Η απόφαση ελήφθη κατά τη διάρκεια τηλεδιάσκεψης του ΔΣ της ΟΠΣΕ στις 20 Ιουνίου.
Τόσο η ΓΣ όσο και οι αρχαιρεσίες επρόκειτο να πραγματοποιηθούν στις 15 Μαρτίου ωστόσο λόγω των περιοριστικών μέτρων για την αποτροπή διάδοσης του κορονοϊού, αναβλήθηκαν.
Αναλυτικές οδηγίες έχουν σταλεί με την επιστολή 318, σημειώνει η ΟΠΣΕ προς τα μέλη της, επισημαίνοντας ότι όσοι δεν έχουν λάβει την επιστολή να αποστείλουν ηλεκτρονική επιστολή στο [email protected].