Ένας ακόμα ασθενής κατέληξε στη χώρα μας, ανεβάζοντας τον συνολικό αριθμό των θυμάτων από τον κορονοϊό σε 191.
Σύμφωνα με πληροφορίες, πρόκειται για μια γυναίκα 64 ετών, που νοσηλευόταν στο νοσοκομείο Κομοτηνής και έπασχε από υποκείμενα νοσήματα, η οποία σήμερα έχασε τη μάχη με τη νόσο Covid-19.
Νωρίτερα, ο ΕΟΔΥ είχε ανακοινώσει οκτώ νέα κρούσματα κορoνοϊού. Η γεωγραφική κατανομή των νέων κρουσμάτων είναι: τρία στη Ροδόπη, ένα στη Μεσσηνία, ένα στην Αττική, ένα στην Αλεξανδρούπολη και δύο προερχόμενα από το εξωτερικό.