Ένας ακόμη θάνατος καταγράφηκε σήμερα από Covid-19 στη χώρα μας. Σύμφωνα με πληροφορίες, πρόκειται για έναν 83χρονο που νοσηλευόταν στο ΝΙΜΤΣ.
Όπως είχε γίνει γνωστό νωρίτερα, σήμερα κατέληξαν άλλοι δύο ασθενείς από τον νέο κορονοϊό. Ο πρώτος ήταν ένας 57χρονος, ο οποίος νοσηλευόταν διασωληνωμένος στη Μονάδα Αυξημένης Φροντίδας του νοσοκομείου «Σωτηρία». Ο δεύτερος νεκρός ήταν ένας 85χρονος που νοσηλευόταν στο ΝΙΜΤΣ και είχε μεταφερθεί εκεί από ιδιωτική κλινική στην οποία είχε κάνει έλεγχο ο ΕΟΔΥ.
Και οι τρεις άνδρες είχαν υποκείμενα νοσήματα. Πλέον, έως αυτήν την ώρα, 143 άνθρωποι εξέπνευσαν, έχοντας προσβληθεί από κορονοϊό. Θυμίζουμε ότι το προηγούμενο 24ωρο δεν είχε ανακοινωθεί κανένας θάνατος από κορονοϊό στην Ελλάδα.