Δύο ακόμη ασθενείς με Covid-19 έφυγαν από τη ζωή. Σύμφωνα με πληροφορίες του skai.gr, δύο άνδρες με υποκείμενα νοσήματα κατέληξαν σήμερα σε νοσοκομεία της Αττικής.
Ο πρώτος ήταν ένας 57χρονος, ο οποίος νοσηλευόταν διασωληνωμένος στη Μονάδα Αυξημένης Φροντίδας του νοσοκομείου «Σωτηρία». Το δεύτερο θύμα από κορονοϊό σήμερα ήταν ένας 85χρονος που νοσηλευόταν στο ΝΙΜΤΣ.
Πλέον, ο συνολικός αριθμός των νεκρών από την πανδημία στη χώρα μας έφτασε τους 142.