Θλίψη έχει προκαλέσει στην Καβάλα η είδηση του θανάτου του Παναγιώτη Λεμονίδη, παλαίμαχου ποδοσφαιριστή του ΑΟΚ, σε ηλικία 81 ετών. Ο Παναγιώτης Λεμονίδης ήταν πρόσφυγας από την Κωνσταντινούπολη, όπου έκανε σπουδαία καριέρα σε ομάδες της πόλης και ήταν ιδιαίτερα αγαπητός.
Ήρθε στην Ελλάδα από την Πόλη το 1969, ως μεταγραφή στον ΑΟΚ που τότε είχε ανέβει στην Α’ Εθνική.
Στον ΑΟΚ ολοκλήρωσε και την ποδοσφαιρική του καριέρα, το 1974. Στη συνέχεια ασχολήθηκε με το εμπόριο, και συγκεκριμένα είχε κατάστημα πώλησης υποδημάτων.
Η κηδεία του θα γίνει την Πέμπτη, στις 10:00, σε στενό οικογενειακό κύκλο, στην εκκλησία των Αγίων Θεοδώρων.