Το θέατρο «Πορεία», θέλοντας να βοηθήσει με τον τρόπο του στην αντιμετώπιση της τρέχουσας δοκιμασίας από την πανδημία του κορονοϊού, προσφέρει σε όλους τους πολίτες και ειδικά τους θεατρόφιλους τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν εμβληματικές θεατρικές παραστάσεις από την εικοσαετή πορεία του χωρίς κανένα οικονομικό αντίτιμο.
Συγκεκριμένα, κάθε ημέρα στο poreiatheatre.com θα είναι διαθέσιμη μία διαφορετική παράσταση από το αρχείο του θεάτρου. Πηγαίνοντας στη σελίδα, θα μπορείτε να παρακολουθήσετε την παράσταση την ημέρα που έχει οριστεί.
Η αρχή γίνεται με τη Μεγάλη Χίμαιρα του Μ. Καραγάτση σε διασκευή Στρατή Πασχάλη και σκηνοθεσία Δημήτρη Τάρλοου, την Τρίτη 24/3, που θα είναι διαθέσιμη από τις 10 το πρωί έως τις 10 το πρωί της επόμενης ημέρας.
Δείτε ΕΔΩ όλο το πρόγραμμα.