Αλλαγή σκυτάλης στην Ένωση Μικρασιατών Θήβας, με την Αγνή Δεληκωνσταντίνου να αναλαμβάνει την προεδρία του σωματείου από τον Γιώργο Γελέκα. Όπως αναφέρεται στη σχετική ανακοίνωση, στόχος του νέου Διοικητικού Συμβουλίου είναι εκτός από την ανανέωση προσώπων να υπάρξει και ανανέωση ιδεών, με γνώμονα όμως το σεβασμό στην παράδοση και στην πολιτιστική κληρονομιά.
Αντιπρόεδρος εξελέγη η Μαρία Μακρόγλου, γενικός γραμματέας ο Νίκος Τριανταφύλλου, ταμίας ο Θεολόγος Εξηνταρίδης, έφορος Θεατρικών και Παιδικού Εργαστηρίου η Αγγελική Μαυρίδη και έφορος Μουσικού και χορευτικών τμημάτων η Ελένη Ξυνού. Ο τέως πρόεδρος παραμένει στο Διοικητικό Συμβούλιο με την ιδιότητα του μέλους.
Ακόμα, στην ανακοίνωση σημειώνεται ότι μέσα από τα social media θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση για τις δραστηριότητες της Ένωσης Μικρασιατών Θήβας (θεατρικά τμήματα, χορωδία, χορευτικά τμήματα, εργαστήρι ζωγραφικής και ψηφιδωτού).