Η Αδελφότητα Μεγάλου Ρεύματος Βοσπόρου «Ο Ταξιάρχης» έκοψε την παραδοσιακή βασιλόπιτα το περασμένο Σάββατο, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημαρχείου Παλαιού Φαλήρου.
Την εκδήλωση άνοιξαν τα μικρότερα παιδιά του σωματείου ψάλλοντας τα κάλαντα.
Τη βασιλόπιτα ευλόγησε ο μητροπολίτης Νέας Σμύρνης Συμεών. Ακολούθησε η καθιερωμένη απονομή ασημένιων σταυρών στα παιδιά του Δημοτικού Σχολείου και στη συνέχεια η γυναικεία χορωδία του Δήμου Π. Φαλήρου, υπό τη διεύθυνση της Αικατερίνης Βασιλάκου.
Όλοι είχαν την ευκαιρία να ανταλλάξουν ευχές και αναμνήσεις από το παρελθόν κατά τη διάρκεια της γιορτής. Το παρών έδωσε, μεταξύ άλλων, ο δήμαρχος Π. Φαλήρου Γιάννης Φωστηρόπουλος.