Για μία ακόμα θητεία, και με μεγάλη πλειοψηφία, εξελέγη πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου της Εστίας Νέας Σμύρνης ο Ιωάννης Παπαδάτος, καθώς μετά από τις αρχαιρεσίες που έγιναν στις 24 Νοεμβρίου το Διοικητικό Συμβούλιο του ιστορικού σωματείου συγκροτήθηκε σε Σώμα.
Αντιπρόεδρος αναλαμβάνει η Κονδυλία Δούκα, γενική γραμματέας η Σοφία Σουλιώτη και ταμίας η Ελισάβετ Πιτσαδιώτη-Κολιβάνου. Μέλη οι: Θελξινόη (Θέλξη) Μουζάκη, Θέμις Παπαδοπούλου και Ιωάννης Σιμητός.
«Με τη συνεργασία όλων η Εστία θα γυρίσει σελίδα και θα περάσει στο μέλλον. Το οφείλουμε στα παιδιά μας και στις επόμενες γενιές. Η Εστία έχει λαμπρό παρελθόν, δύσκολο παρόν, αλλά σίγουρα θα πρέπει να έχει όμορφο μέλλον», αναφέρει στο μήνυμά του ο Ιωάννης Παπαδάτος.