Με σκοπό να μην λησμονήσουν οι μαθητές ποτέ τα ιδεώδη του ελληνικού πολιτισμού, η Εστία Νέας Σμύρνης πραγματοποίησε χθες την καθιερωμένη τελετή βράβευσης των αριστούχων μαθητών στη μνήμη του δημιουργού της, Πάνου Χαλδέζου.
Όλοι οι μαθητές διακρίθηκαν για την εργατικότητα, την υπομονή, το ήθος και την προσήλωση στο μαθητικό τους καθήκον.
Στην τελετή βραβεύτηκαν οι αριστούχοι των Δημοτικών Σχολείων Νέας Σμύρνης καθώς και η Σταυρούλα Χριστοδουλοπούλου, μαθήτρια της Γ΄ Λυκείου Πλωμαρίου Λέσβου, τόπο καταγωγής του αείμνηστου Πάνου Χαλδέζου.
Την εκδήλωση πλαισίωσε μουσικά η Νεανική Χορωδία του Αθηναϊκού Ωδείου, υπό την καλλιτεχνική διεύθυνση – διδασκαλία της Αλεξάνδρας Μητσοπούλου.