Την κατάκτηση πρωταθλήματος πανηγυρίζει η ομάδα πόλο Ανδρών του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε με 11-7 της Βουλιαγμένης στον 4ο τελικό που διεξήχθη στο κολυμβητήριο του Λαιμού. Οι Ερυθρόλευκοι έκαναν έτσι το 3-1 στη σειρά των τελικών και σήκωσαν το έβδομο συνεχόμενο πρωτάθλημα Ελλάδας και 23ο από καταβολής της Α1 (συνολικά είναι το 31ο σύμφωνα με τα επίσημα αρχεία της ΚΟΕ, ενώ σύμφωνα με την αρίθμηση του Ερασιτέχνη Ολυμπιακού το 33ο στην ιστορία του).
Πρώτοι σκόρερ του τέταρτου τελικού ήταν οι Γιάννης Φουντούλης και Κωνσταντίνος Γενηδουνιάς, που σημείωσαν από τρία γκολ, και ακολούθησε ο Μπούσλιε με δύο τέρματα.Τα οκτάλεπτα: 0-2, 1-5, 3-3, 3-1.