«Καλώς ανταμωθήκαμε» θα πουν και φέτος οι Μικρασιάτες, και αυτή τη φορά το ραντεβού κλείστηκε για τον Ιούλιο στη Λάρισα. Η 3η Πανελλήνια Συνάντηση Μικρασιατικών Συλλόγων θα πραγματοποιηθεί στις 6 Ιουλίου στο χώρο της Σκεπαστής Αγοράς στη Νεάπολη, υπό την αιγίδα της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Προσφυγικών Σωματείων Ελλάδας και με τη στήριξη της Περιφέρειας Θεσσαλίας και του Δήμου Λαρισαίων.
Το πλούσιο πρόγραμμα περιλαμβάνει συναντήσεις και χορευτικές εκδηλώσεις.
Ήδη η πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Μικρασιατών Ν. Λάρισας Δέσποινα Θεοδώρου παρέλαβε από τον πρόεδρο του Μικρασιατικού Συλλόγου Πιερίας Τάσο Μπογιατζή και από τον μέλος της ΟΠΣΕ Μαρία Δραγάτση την ειδική σημαία που δημιουργήθηκε για τις συναντήσεις των Μικρασιατών, αλλά και την εικόνα του Αγίου Χρυσοστόμου. Μόλις ολοκληρωθεί η φετινή συνάντηση η σημαία και η εικόνα θα παραδοθούν στον επόμενο σύλλογο που θα αναλάβει το αντάμωμα.