Τρισάγιο και κατάθεση στεφάνων έγινε χθες στην Πλατεία «63 Θυμάτων C-130 – 748» του Δήμου Πειραιά, για τους εξήντα τρεις πεσόντες του αεροπορικού δυστυχήματος αεροσκάφους C-130 της Πολεμικής Αεροπορίας, στο όρος Όθρυς το 1991.
Ακολούθησε επιμνημόσυνη δέηση στο μνημείο Πεσόντων Αεροπόρων της 112 Πτέρυγας Μάχης, στην Αεροπορική Βάση Ελευσίνας.
Στις τελετές παραβρέθηκαν ο διοικητής της Διοίκησης Αεροπορικής Υποστήριξης, υποπτέραρχος Αθανάσιος Σαββόπουλος, ανώτατοι αξιωματικοί και αντιπροσωπείες αξιωματικών και υπαξιωματικών της Πολεμικής Αεροπορίας, συγγενείς των θυμάτων, καθώς και Σύλλογοι.