Ένα 24ωρο απομένει για τη μεγάλη επετειακή συναυλία του Τόλη Βοσκόπουλου στο Ηρώδειο, την Τρίτη 9 Οκτωβρίου στις 21:00. Η συναυλία που αρχικά είχε προγραμματιστεί για τις 30 Σεπτεμβρίου αλλά αναβλήθηκε λόγω των εξαιρετικά δυσμενών καιρικών συνθηκών, αναμένεται συγκλονιστική από κάθε άποψη.
Τα εισιτήρια έχουν γίνει ανάρπαστα, με πολύ λίγα να έχουν απομείνει ακόμα, για όλους όσοι ενδιαφέρονται να βρεθούν δίπλα στον σπουδαίο καλλιτέχνη.
Θαυμαστές του Τόλη Βοσκόπουλου, από την πρώτη στιγμή που ανακοινώθηκε η πρωτοβουλία του προέδρου της Aegean Oil Δημήτρη Μελισσανίδη για μια βραδιά αφιερωμένη στον δημοφιλή ερμηνευτή, εξέφρασαν την επιθυμία να σταθούν για ακόμα μια φορά δίπλα του σε αυτό τον 60χρονο καλλιτεχνικό απολογισμό. Το εντυπωσιακό είναι πως ενδιαφέρον έδειξαν και ομογενείς που ζουν σε διάφορες περιοχές της υφηλίου. Μόνο από τον Καναδά και τις ΗΠΑ θα έρθουν 150 ομογενείς που θεωρούν τιμή και υποχρέωσή τους να δώσουν το παρών!
Ο Τόλης Βοσκόπουλος, απόλυτο είδωλο επί δεκαετίες, ονειρευόταν χρόνια πολλά μια βραδιά στο Ηρώδειο. Τώρα που το όνειρο βρίσκεται μια ανάσα πριν από την πραγματοποίησή του, όσοι το μοιραστούν μαζί του θα έχουν τη χαρά να τον ακούσουν να υμνεί τον έρωτα, την αγάπη, τον πόνο και το χωρισμό. Σε μια συναυλία που σκηνοθετεί η Σοφία Σπυράτου, τα σκηνικά υπογράφει ο Γιάννης Μετζικώφ και τους φωτισμούς η Ελευθερία Ντεκώ. Εκτός από τους σολίστ Μανώλη Καραντίνη στο μπουζούκι και Θανάση Βασιλόπουλο στο κλαρίνο, τον αγαπημένο ερμηνευτή θα συνοδεύσουν η ιστορική φιλαρμονική Γαστουρίου «Ομόνοια» με διευθυντή ορχήστρας τον Σπύρο Ράλλη και οι χορωδίες Αχαράβης και Καναλίων υπό την Αγάθη Κοσκινά.
- Σημεία προπώλησης: ticketmaster.gr. | Τηλεφωνικό κέντρο: 2108938111 (Δευτ.-Κυρ.: 9:00-21:00). | Δίκτυο καταστημάτων Public.
- Τιμές εισιτηρίων: Διακεκριμένη ζώνη: 95€, Α Ζώνη: 80€, B Zώνη: 65€, Γ Ζώνη: 45€, Άνω διάζωμα: 20€ κανονικό (το 65% των εισιτηρίων), 15€ μειωμένο (φοιτητικό/παιδικό, άνεργοι, άνω των 65, με την επίδειξη των αντίστοιχων δικαιολογητικών), ΑΜΕΑ: 10€.