Ανάρπαστα γίνονται τα εισιτήρια για τη μεγάλη συναυλία του Τόλη Βοσκόπουλου στο Ηρώδειο, την Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου.
Στην κυριολεξία, και χωρίς να έχει γίνει ακόμα η διαφήμιση για τη συναυλία, γίνεται χαμός.
Όλοι θέλουν να είναι παρόντες στην πιο μεγάλη στιγμή του ανεπανάληπτου τροβαδούρου. Και επειδή τα εισιτήρια είναι προσιτά σε όλα τα βαλάντια, το Ηρώδειο θα είναι γεμάτο και δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα δεύτερης ημέρας για να ανταποκριθεί κανένας σε αυτό το γεγονός.
Την Πέμπτη το μεσημέρι ο Τόλης μαζί με όλο το εκλεκτό επιτελείο που στελεχώνει αυτή την σπουδαία βραδιά, θα δώσουv συνέντευξη Τύπου στον «Διόνυσο», απέναντι από την Ακρόπολη. Ο Τόλης είναι ήδη συγκινημένος γιατί θα μιλήσει για τα 60 χρόνια της απίστευτης σταδιοδρομίας του στο τραγούδι, τον κινηματογράφο και το θέατρο. Στην εκδήλωση θα μιλήσουν η Σοφία Σπυράτου, η Ελευθερία Ντεκώ, Ο Γιάννης Μετζικώφ που έχουν την ευθύνη για το στήσιμο της βραδιάς, καθώς και ο Σάββας Καλεντερίδης και ο Γιώργος Λιάνης που ουσιαστικά υλοποιούν το όραμα του Δημήτρη Μελισσανίδη, αυτή η βραδιά για τον Τόλη να μη μοιάζει με καμιά άλλη.
Είναι ένα μεγάλο θέμα το πώς αυτός ο σπουδαίος αρτίστας θα καταφέρει να συγκεντρώσει σε ένα βράδυ τον ανθό των τραγουδιών του και στην ουσία το ταξίδι του μέσα στη μουσική, τον κινηματογράφο και το θέατρο.
Φέτος το Ηρώδειο, και την περίοδο του Φεστιβάλ μέχρι το τέλος Αυγούστου αλλά και μετά, συγκέντρωσε λαμπερά ονόματα από τις διεθνείς σκηνές. Ο Sting, ο Bryan Ferry, τα μπαλέτα Βοlsoy, οι ιέρειες του Flamengo. Αλλά ο μύθος του Τόλη Βοσκόπουλου επισκιάζει όλα αυτά τα ξεχωριστά ονόματα, γιατί είναι η πρώτη φορά που θα φιλοξενηθεί στο Ηρώδειο, σε έναν τόσο φορτισμένο ιστορικά χώρο, αλλά και σε μια σκηνή που είναι αντίστοιχη της Σκάλας του Μιλάνου.
Η ορχήστρα που θα πλαισιώσει τον Τόλη Βοσκόπουλο με σολίστ τον Καραντίνη και τον Βασιλόπουλο, αλλά και η φιλαρμονική Γαστουριού Κέρκυρας «Ομόνοια» και οι χορωδίες Αχαράβης και Καναλιών της Κέρκυρας, κάνουν εντατικές πρόβες γι’ αυτήν την ιστορική συναυλία. Όσοι άκουσαν ένα μέρος της συναυλίας στην Κέρκυρα μιλούν για κάτι μοναδικό. Μεγάλο μέρος του πολιτικού και καλλιτεχνικού κόσμου δείχνει ξεχωριστό ενδιαφέρον για αυτό το βράδυ που ο καθένας δεν θα ήθελε να λείπει από εκεί.
- Σημεία προπώλησης: www.ticketmaster.gr | Tηλεφωνικό κέντρο: 210 89 38 111 (Δευτ.-Κυρ.: 9:00-21:00) | Δίκτυο καταστημάτων Public.
- Οι τιμές κλιμακώνονται από 15 έως 95 ευρώ. Το 65% των εισιτηρίων τιμάται 20 ευρώ, ενώ για τους φοιτητές και τα ΑΜΕΑ η τιμή είναι 15 ευρώ.