Συγγενείς, φίλοι, συνάδελφοι και θαυμαστές θα πουν αύριο το τελευταίο αντίο στην Τζέσυ Παπουτσή, η οποία «έσβησε» το απόγευμα της Κυριακής σε ηλικία 62 ετών έπειτα από 62 ημέρες νοσηλείας στο «Γ. Γεννηματάς». Η κηδεία θα γίνει στις 15:15 στο Γ’ Νεκροταφείο Νίκαιας.
Η οικογένεια της ηθοποιού επιθυμεί αντί στεφάνων να γίνουν δωρεές στο Σπίτι του Ηθοποιού.
Η Τζέσυ Παπουτσή είχε διαγνωστεί με όγκο στο κεφάλι πριν από κάποια χρόνια. Μιλώντας για το πρόβλημα της υγείας της στην εκπομπή Joy του ΣΚΑΪ είχε πει ότι εγχειρίστηκε στο εξωτερικό χωρίς κανείς, πέρα από την οικογένειά της, να γνωρίζει κάτι. «Δεν μαθεύτηκε γιατί δεν ήθελα εγώ. Συνέβη πριν από δύο-τρία χρόνια. Τώρα το λέω διότι η πρόληψη είναι η καλύτερη ιατρική», είχε τονίσει, εξηγώντας ότι το μοναδικό σύμπτωμα που είχε αρχικά ήταν ένα εξόγκωμα στο κεφάλι της, που αποδείχθηκε ότι ήταν μηνιγγίωμα έξι εκατοστών.