Μετά από αρκετή προσωπική εργασία, η νέα στέγη της Ένωσης Ποντίων Περιστερίου ετοιμάζεται να ανοίξει και επίσημα τις πόρτες της στα μέλη και τους φίλους της. Σύμφωνα με πληροφορίες του αντιπροέδρου της ένωσης Άκη Χριστοδουλίδη, όλοι προγραμματίζονται πυρετωδώς για τα εγκαίνια του νέου χώρου που βρίσκεται στη διεύθυνση Αρκαδίας 35 στο Περιστέρι.
Η ημερομηνία ορίστηκε για την Κυριακή 18 Μαρτίου, και η τελετή θα γίνει σε άκρως γιορταστικό κλίμα.
Η πρώτη πρόβα στον νέο χώρο θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 4 Μαρτίου, ενώ στις 18 του μήνα εκτός από τα επίσημα εγκαίνια θα γίνει και η κοπή της πίτας του συλλόγου. Η εκδήλωση θα ξεκινήσει με τα πρωτοχρονιάτικα κάλαντα, θα ακολουθήσει η τελετή εγκαινίων και η μέρα θα ολοκληρωθεί με ποντιακό γλέντι από καλλιτέχνες της Ένωσης.