Με ανακοίνωση που συνυπογράφεται από τον πρόεδρο της Ομοσπονδίας Προσφυγικών Σωματείων Ελλάδος (ΟΠΣΕ) Λουκά Χριστοδούλου και τον γενικό γραμματέα Δημήτρη Παντέλα, η Ομοσπονδία γνωστοποιεί τη συμμετοχή της στο συλλαλητήριο της Αθήνας την Κυριακή 4 Φεβρουαρίου.
Μάλιστα, καλεί και όλα τα σωματεία που την απαρτίζουν καθώς και όλους τους Μικρασιάτες να πράξουν το ίδιο.
«Ενώνουμε τη φωνή μας με τα εκατομμύρια των συμπατριωτών μας και βροντοφωνάζουμε ένα ηχηρό ΟΧΙ στην παραχάραξη της ιστορίας, δεν παραχωρούμε το όνομα της Μακεδονίας μας σε κανέναν, με κανέναν τρόπο, απλό ή σύνθετο» αναφέρει η ανακοίνωση.