Στην κυκλοφορία παραδόθηκε το τμήμα της Εγνατίας Οδού στο από την Κοζάνη προς την Βέροια. Ο δρόμος είχε κλείσει από την τροχαία από τις 3:30 τα ξημερώματα, καθώς το εμπόρευμα φορτηγού με γυαλιά και βίδες είχε πέσει στο οδόστρωμα.
Για περίπου εννέα ώρες έμεινε κλειστό ένα κομμάτι του δρόμου, προκειμένου να απομακρυνθούν τα θραύσματα και οι βίδες.
Δεν υπήρξε κάποιο ατύχημα, αλλά δεν ήταν σωστά τοποθετημένο και ασφαλισμένο το φορτίο της νταλίκας. Η κυκλοφορία στο συγκεκριμένο σημείο είχε εκτραπεί από τον κόμβο Πολυμύλου, ωστόσο τις πρώτες ώρες μετά το συμβάν, αρκετοί οδηγοί ταλαιπωρήθηκαν, καθώς εγκλωβίστηκαν στο σημείο.
Βομβαρδισμένο τοπίο θύμιζε το οδόστρωμα (φωτ.: veriotis.gr)