Ένταση επικράτησε λίγο πριν την έναρξη της αναμέτρησης του Απόλλωνα Πόντου με τη Δόξα Δράμας, ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων. Οι Δραμινοί προσέγγισαν το γήπεδο από την οδό Παπάγου και όχι πίσω από το γήπεδο, καθ’ υπόδειξη της αστυνομίας, αλλά «συναντήθηκαν» με φίλους των γηπεδούχων και για λίγα λεπτά υπήρξαν μικροεπεισόδια.
Η παρέμβαση των αστυνομικών δυνάμεων εκτόνωσε την ένταση, με τη… βεντέτα των οπαδών των δύο ομάδων να κρατά από την περσινή περίοδο. Απόλλων Πόντου και Δόξα Δράμας μονομάχησαν στη Γ’ Εθνική για την άνοδο στη Football League, τόσο αγωνιστικά, όσο και δικαστικά, λόγω ένστασης των Μαυραετών κατά της ομάδας της Καλαμαριάς. Τελικά, ο Απόλλων κατέκτησε το πρωτάθλημα, αλλά η Δόξα ευνοήθηκε από την αλλαγή του ΚΑΠ και πήρε την άνοδο ως δευτεραθλήτρια.