Μια ιστορία γεμάτη προσφυγιά και πόνο διηγήθηκε την Παρασκευή στους ακροατές του κρητικού ραδιοσταθμού 98.4 διηγήθηκε ο δημοσιογράφος Γιώργος Σαχίνης.
Όπως είπε πρόκειται για μια χριστουγεννιάτικη παραλλαγή της ιστορίας «Πρόσφυγες» που είχε δημοσιευτεί στον ιστότοπο aplotaria.gr.
«Στο πατρικό μου σπίτι, ακούγαμε με τη μάνα μου την είδηση για την “κλοπή” στο θερμοκήπιο, με πρωταγωνιστές πρόσφυγες και πάλι και τότες της ήρθε να μου αφηγηθεί τα παρακάτω..» είπε ο Γιώργος Σαχίνης κι έδωσε κλώτσο να γυρίσει, παραμύθι ν’ αρχινήσει…