Για τέταρτη χρονιά ο Αϊ-Βασίλης και οι βοηθοί του, τα ξωτικά, περίμεναν χθες τους μικρούς φίλους τους στο Πάρκο του Αϊ-Βασίλη μπροστά από το Δημαρχείο Σαπών, για τη φωταγώγηση του χριστουγεννιάτικου δέντρου της πόλης.
Ο Σύλλογος Ποντίων Σαπών «Τα Κασσιτερά» βρέθηκε στη μεγάλη γιορτή ως συνδιοργανωτής.
Ο Αϊ-Βασίλης, αφού μοίρασε τα δώρα του στα παιδιά και φωτογραφήθηκε μαζί τους, άναψε μαζί με τον δήμαρχο της πόλης Γιάννη Σταυρίδη το χριστουγεννιάτικο δέντρο σηματοδοτώντας την έναρξη της εορταστικής περιόδου. Την προηγούμενη μέρα τα μέλη του ποντιακού συλλόγου επιμελήθηκαν το δέντρο του συλλόγου τους, στολίζοντας το με αγάπη και μεράκι.
- Φωτογραφίες: Σύλλογος Ποντίων Σαπών.