«Σμύρνη, δεν θα σε ξεχάσω ποτέ…». Με ένα συγκινητικό κείμενο, η Ένωση Σπάρτης Μικράς Ασίας αναφέρεται στη συμπλήρωση 95 χρόνων από την καταστροφή της Σμύρνης και το μεγάλο δράμα του ελληνισμού της Μικράς Ασίας. Το μικρασιατικό σωματείο, με την πλούσια δράση, σημειώνει με έμφαση πως «ο ελληνισμός περνάει μια δύσκολη, πολύ δύσκολη περίοδο! Και θα πρέπει να μπορέσει να υψώσει ανάστημα, αν δεν θέλει μέρα με τη μέρα –μεταβαλλόμενος σε απλό παρατηρητή και σχολιαστή– να πάθει τα χειρότερα».
Επίσης, στο υστερόγραφο, συγχαίρει τις διοικήσεις, τους ποδοσφαιριστές και τους φιλάθλους του πρόσφατου αγώνα Πανιωνίου-Απόλλωνα, που «έδωσαν πραγματικά επιτυχημένες εξετάσεις όχι μόνον φιλάθλου πνεύματος αλλά και υγιούς πατριωτισμού». Διαβάστε ΕΔΩ το δελτίο Τύπου της Ένωσης Σπάρτης Μικράς Ασίας.