Φωτιά έβαλε ο Ποντιακός Σύλλογος Πολυδενδρίου Λαγκαδά με τον ετήσιο καλοκαιρινό χορό του, που διοργάνωσε το Σάββατο 29 Ιουλίου, στο προαύλιο του Δημοτικού Σχολείου της περιοχής.
Με μεγάλη επιτυχία αλλά κυρίως τεράστια συμμετοχή πραγματοποιήθηκε το ποντιακό γλέντι του συλλόγου.
Η αυλή του σχολείου μετατράπηκε σε υπαίθριο κέντρο διασκέδασης με τους εθελοντές του συλλόγου να φροντίζουν ως και την παραμικρή λεπτομέρεια ώστε ο κόσμος που παρευρέθηκε να περάσει μια μοναδική βραδιά. Και τα κατάφερε καλά, αφήνοντας σε όλους μια γλυκιά ανάμνηση.
Η παρουσία του χορευτικού τμήματος συλλόγου στην εκδήλωση (βίντεο: Firefighter Greece)
Τα χορευτικά τμήματα του συλλόγου υπό την καθοδήγηση του χοροδιδασκάλου Μπάμπη Καφανταρίδη παρουσίασαν ποντιακούς χορούς, αφήνοντας όλους άναυδους από την άψογη εκτέλεσή τους.
Ακολούθησε ποντιακό ξεφάντωμα με τους Αλέξη Παρχαρίδη (τραγούδι), Γιάννη Σανίδη (λύρα), Παντελή Κυρκενίδη (τουλούμ), Θεόφιλο Κουλίδη (λύρα, τραγούδι), Γιώτη Γρηγοριάδη (κλαρίνο) κ.ά.
- Φωτογραφίες: Ποντιακός Σύλλογος Πολυδενδρίου Λαγκαδά.