Στο «Αττικό» νοσηλεύεται μια 29χρονη η οποία το βράδυ της Τρίτης καθόταν σε καφετέρια στον Κορυδαλλό και τραυματίστηκε από αδέσποτη σφαίρα! Πρόκειται για το δεύτερο περιστατικό μέσα σε δύο μήνες στην ίδια περιοχή, καθώς στις αρχές Ιουνίου δύο γυναίκες, που κάθονταν σε διαφορετικές καφετέριες, διακομίσθηκαν στο «Θριάσιο» με τραύματα από σφαίρες.
Αυτή τη φορά οι πυροβολισμοί έπεσαν έξω από κομμωτήριο στην οδό Ταξιαρχών 16, το οποίο ανήκει σε Αρμένιο. Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες προηγήθηκε καβγάς. Η καφετέρια στην οποία βρισκόταν η άτυχη γυναίκα με την παρέα της βρίσκεται ακριβώς δίπλα. Δύο σφαίρες τρύπησαν τον υαλοπίκανα του κομμωτηρίου ενώ μια τρίτη τραυμάτισε την 29χρονη.
Την υπόθεση έχει αναλάβει το Τμήμα Ανθρωποκτονιών και μέχρι στιγμής έχουν γίνει έξι προσαγωγές. Σύμφωνα με το ΑΠΕ-ΜΠΕ στο περιστατικό εμπλέκονται 8-9 άτομα, ένα εκ των οποίων εικάζεται ότι χρησιμοποίησε το πυροβόλο όπλο.