Θρήνος στον Ζυγό της Καβάλας όπου υπό αδιευκρίνιστες συνθήκες έχασε τη ζωή του ένα αγοράκι ηλικίας 4,5 ετών όταν το καταπλάκωσε η σιδερένια πόρτα της αυλής του σπιτιού του.
Το άτυχο παιδί επέστρεφε με τον 7χρονο αδερφό του από βόλτα όπου είχαν πάει να παίξουν.
Πληροφορίες από τοπικά μέσα αναφέρουν πως το κακό έγινε όταν τα παιδιά προσπάθησαν να σύρουν για να ανοίξουν τη σιδερένια πόρτα, μήκους 4 μέτρων και ύψους 1,5 μέτρου, της αυλής. Η πόρτα μάλλον κόλλησε και έφυγε από τη θέση της. Παρά την άμεση κλήση ασθενοφόρου που μετέφερε το παιδί στο Νοσοκομείο Καβάλας, δεν στάθηκε δυνατό να σωθεί.
Την υπόθεση έχουν αναλάβει οι αρμόδιες Αρχές.