Ομιλία με πολλαπλά μηνύματα έκανε σήμερα ο Δημήτρης Μελισσανίδης στην χριστουγεννιάτικη γιορτή της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. Αφού τόνισε πως θα γίνουν οι απαραίτητες μετεγγραφές–αποχωρήσεις για να μπει η Ένωση σε ανοδική πορεία με το νέο έτος, ανέφερε ακόμη πως η δράση της εγκληματικής οργάνωσης στο ποδόσφαιρο τελειώνει. Παράλληλα, υπογράμμισε πως «βρισκόμαστε στο παρά πέντε για το γήπεδο».
«Γνωρίζουμε καλά ότι έχουμε απογοητεύσει τον κόσμο, είμαστε όμως εδώ για να διορθώσουμε τα λάθη μας και θέλω να πιστεύω ότι η επόμενη χρονιά θα είναι καλύτερη για την ομάδα μας», υπογράμμισε μεταξύ άλλων στο περιθώριο της γιορτής.
Πρόσθεσε ότι η «εγκληματική οργάνωση τελείωσε ή τελειώνει, η διαιτησία αρχίζει και βρίσκει το δρόμο της και αυτή, και όλα δείχνουν ότι τα επόμενα χρόνια θα είναι καλύτερα για όσους αγαπάμε το ελληνικό ποδόσφαιρο».
Υποσχέθηκε ακόμη ότι θα γίνουν οι μετεγγραφές «που πρέπει να κάνουμε» ενώ ερωτηθείς για το θέμα της «Αγια-Σοφιάς», τόνισε πως «αυτός είναι ο μεγάλος μας στόχος και πιστεύω ότι είμαστε στο παρά πέντε. Πληροφορήθηκα ότι πήγε καλά στο ΚΕΣΑ και πιστεύω ότι πολύ σύντομα θα πάρουμε επιτέλους την άδεια για να ξεκινήσουμε τα έργα για το γήπεδό μας.
Παίκτες της ΑΕΚ στην χριστουγεννιάτικη γιορτή της ΠΑΕ (φωτ.: aekfc.gr / intime)
Αντιπροσωπεία της ΠΑΕ ΑΕΚ ολοκλήρωσε τις διαδικασίες με το Κεντρικό Συμβούλιο Αρχιτεκτονικής (ΚΕΣΑ), στην 3η συνεδρίαση για την έγκριση της αρχιτεκτονικής μελέτης, παρουσιάζοντας όλες τις αλλαγές στον φάκελο. Σύμφωνα με πληροφορίες, το θέμα πέρασε χωρίς την παραμικρή ένσταση και πλέον απομένει το τυπικό μέρος της έκδοσης απόφασης με τις υπογραφές από την αρμόδια υπηρεσία του υπουργείου Περιβάλλοντος, προκειμένου να εκδοθεί στη συνέχεια η οικοδομική άδεια.