Άρωμα γυναίκας είχε ο 4ος Πανελλήνιος Λογοτεχνικός Διαγωνισμός Ενηλίκων για τη συγγραφή βιογραφίας Προσωπικότητας του Μικρασιατικού Ελληνισμού που διοργάνωσε το Κέντρο Σπουδής και Ανάδειξης Μικρασιατικού Πολιτισμού (ΚΕΜΙΠΟ) του Δήμου Νέας Ιωνίας.
Ομόφωνα η Επιτροπή Αξιολόγησης αποφάσισε να δώσει το 1ο βραβείο στο έργο με τίτλο Ο άνθρωπος που έκανε τις Κυδωνίες ν’ ανθίσουν, Ιωάννης Δημητρακέλλης – Οικονόμος, της Ειρήνης Βεκρή και το 2ο βραβείο στο έργο με τίτλο Χάρισμα και Χρέος – Λογοτεχνική βιογραφία του Φώτη Κόντογλου της Ειρήνης Κατσίπη-Σπυριδάκη.
Οι νικήτριες του λογοτεχνικού διαγωνισμού θα βραβευθούν την Τετάρτη, 4 Ιανουαρίου 2017, στις 19.00 μ.μ. στο Συνεδριακό Κέντρο του Δήμου Νέας Ιωνίας (Π. Ιωακείμ 4 – Ν. Ιωνία, Σταθμός ΗΣΑΠ).