Στο πλευρό του Νίκου Κυζερίδη και στη μεγάλη μάχη που δίνει για να ξεπεράσει οριστικά το πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζει, τάσσεται και ο σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα Χουάν Κάρλος Ναβάρο.
Όπως αναφέρει ο Σύλλογος Ενίσχυσης Φιλανθρωπικών Ιδρυμάτων «Charity Idols», μια φανέλα του Ισπανού διεθνούς μπασκετμπολίστα είναι η επόμενη που προσφέρεται για τον παλαίμαχο άσο του Άρη.
Πρόκειται για τη φανέλα που φόρεσε στο παιχνίδι της Euroleague εναντίον του Παναθηναϊκού στην Αθήνα, στις αρχές του μήνα, για την 8η αγωνιστική της κανονικής περιόδου.
Είναι συλλεκτική όχι μόνο γιατί είναι υπογεγραμμένη, αλλά και γιατί είναι η εμφάνιση με την OneTeam (Κίνηση Ενάντια στο Ρατσισμό) στην πλάτη αντί του ονόματος, την οποία φόρεσαν όλες οι ομάδες εκείνη την αγωνιστική. Η συλλεκτική φανέλα θα τεθεί σε δημοπρασία μέσα από το charityidols.gr, και το ποσό που θα συγκεντρωθεί, θα δοθεί για τα έξοδα της θεραπείας του Ν. Κυζερίδη.