Το Δ.Σ. της Ο.Σ.Ε.Π.Ε σας προσκαλεί να παρευρεθείτε στο 24ο Σεμινάριο Ιστορίας το Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2013 στην αίθουσα “Restaurant MEANDROS“ Pfingstweidstr.7, 60316 Frankfurt am Main και ώρα 20:30 μ.μ.
α) Θέμα: Η Ποντιακή μουσική στην διαμόρφωση του ψυχικού κόσμου
Εισηγητής: Θόδωρος Ελευθερίου (Βεροιώτης)
β) Θέμα: Ο ποντιακός πολιτισμός ως στοιχείο αυτοπροσδιορισμού σήμερα.
Εισηγητής: Μυροφόρα Ευσταθιάδου
Θα ακολουθήσει μουσικοχορευτική βραδιά σε συνεργασία με τον Σύλλογο του Μάινταλ καθώς και με την στήριξη όλων των σωματείων μελών της “ΟΣΕΠΕ” του κρατιδίου της Έσσης.
Για το Δ.Σ.
Ηλίας Τ. Μαυρίδης