Η Ένωση Ποντίων Ματσούκας σας προσκαλεί στο Λάλεμαν τη Παρχαρομάνας την Κυριακή 30 Ιουνίου 2013 και ώρα 11.30 πμ. στα Παρχάρια Αγίου Δημητρίου Κοζάνης. Στο χώρο της εκδήλωσης θα προσφέρονται παραδοσιακά εδέσματα. Επίσης θα λειτουργεί περίπτερο με πολιτιστικά εκθέματα. Συνεργαζόμενοι Σύλλογοι: Αγίου Δημητρίου- Ρυακίου, Τετραλόφου, Πολυμύλου, Δρεπάνου, Αλωνακίων, Σκήτης, Πρωτοχωρίου, Αυγής, Χαραυγής, Κομνηνών.
Παρουσίαση χορών από την περιοχή της Ματσούκας του Πόντου από τον Σύλλογο Ποντίων Γιαννιτσών.
Κεντρικός Ομιλητής: κ. Πελαγίδης Στάθης
Πληθώρα καλλιτεχνών θα μας διασκεδάσει με παραδοσιακούς σκοπούς.
Ένωση Ποντίων Ματσουκάς
Δείτε τα στοιχεία του Συλλόγου