Κλειστή θα παραμείνει η Νέα Εθνική οδός Κορίνθου – Πατρών από σήμερα, Τετάρτη έως την Πέμπτη και από ώρες 23:00 έως 06:00, λόγω εργασιών συντήρησης.
Για την εκτέλεση των εργασιών αυτών, είναι απαραίτητος ο αποκλεισμός της Εθνικής Οδού από την κυκλοφορία των οχημάτων, στο ρεύμα κατεύθυνσης προς Αθήνα και η εκτροπή των οχημάτων στην Παλαιά Εθνική Οδό.
Πιο συγκεκριμένα:
-Σήμερα (6-3-2013), θα διακοπεί η κυκλοφορία μεταξύ των κόμβων Σελιανιτίκων (ΧΘ 182+700) και Ανατολικού Αιγίου (ΧΘ 172+450), στο ρεύμα κατεύθυνσης προς Αθήνα. Σημειώνεται ότι το ρεύμα κυκλοφορίας προς Πάτρα δεν θα επηρεαστεί από τις εργασίες.
Από το Τμήμα Τροχαίας Αυτοκινητοδρόμων Αχαΐας και το Τμήμα Τροχαίας Αιγίου θα ληφθούν όλα τα απαραίτητα μέτρα για την διευκόλυνση των οδηγών.