Στο 8ο Πανελλαδικό Φεστιβάλ Ποντιακών Χορών που διεξήχθη το Σαββάτο 13 Οκτωβρίου 2012, όσοι παρευρέθησαν είχαν την τύχη να απολαύσουν πολλούς Πόντιους και μη καλλιτέχνες, οι οποίοι εμφανίστηκαν αφιλοκερδώς ώστε να βγει ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα.
Το Pontos-News.Gr συνεχίζει να σας προσφέρει εικόνα και ήχο από το Φεστιβάλ…
Απολαύστε το αφιέρωμα στον Στέλιο Καζαντίδη και τον Χρύσανθο. Στη συνέχεια εμφανίζεται ο Γιώργος Νταλάρας και η Σοφία Παπάζογλου με Τραπεζούντια άσματα, σε ένα εικοσάλεπτο βίντεο.