Την αναστολή όλων των δραστηριοτήτων έως το τέλος του έτους αποφάσισε και ανακοίνωσε ο Σύλλογος Ποντίων Νομού Ευβοίας «Οι Κομνηνοί», λαμβάνοντας υπόψη τη νέα κατάσταση σχετικά με την πανδημία.
Όπως τονίζεται, θα διεξαχθεί μόνο η Απολογιστική Γενική Συνέλευση που ήταν να γίνει τον Μάρτιο και αναβλήθηκε.
Η Γενική Συνέλευση θα λάβει χώρα την Κυριακή 25 Οκτωβρίου στις 11:00, στα γραφεία του Συλλόγου. Σύμφωνα με το σωματείο, θα τηρηθούν όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας της υγείας των συμμετεχόντων, ενώ στους χώρους έχει γίνει καθαρισμός και απολύμανση.
Τα θέματα που θα συζητηθούν:
- Διοικητικός & Οικονομικός Απολογισμός 2019.
- Έκθεση Εξελεγκτικής Επιτροπής.
- Ενέργειες Διοικητικού Συμβουλίου την τρέχουσα περίοδο της υγειονομικής κρίσης.