Το φιλανθρωπικό τους πρόσωπο δείχνουν ποντιακοί σύλλογοι στα Γιαννιτσά διοργανώνοντας βραδιά αγάπης για τον 24χρονο Γιώργο Δήμκο που δίνει μάχη για τη ζωή του μετά από σοβαρό τραυματισμό σε τροχαίο.
Η βραδιά θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 3 Σεπτεμβρίου στις 21:00, στο ανοιχτό θέατρο Γιαννιτσών.
Συμμετέχουν: Κώστας Καραπαναγιωτίδης, Πέλα Νικολαΐδη, Μπάμπης Ιορδανίδης, Γιώργος Ιωαννίδης, Μπάμπης Κεμανετζίδης, Κλεάνθης Χαραλαμπίδης, Ανδρέας Σιδηρόπουλος, Μπάμπης Εμιρτζίδης και Αλέξανδρος Παύλου.
Την εκδήλωση διοργανώνουν η Ποντιακή Καλλιτεχνική Στέγη Πέλλας, ο Σύλλογος Ποντίων Γιαννιτσών και η Εύξεινος Λέσχη Γιαννιτσών, με τη συμπαράσταση όλων των ποντιακών σωματείων της ευρύτερης περιοχής, και του Δήμου Πέλλας.
Όλα τα έσοδα θα διατεθούν για την αποκατάσταση του Γιώργου Δήμκου.
- Τιμή εισόδου: 5€.