Την Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε η Γενική Συνέλευση του τμήματος Νεολαίας της Ιμβριακής Ένωσης για την ανάδειξη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου. Οι 15 υποψήφιοι, μέσα σε κλίμα αδελφοσύνης και πατριωτισμού, όπως αναφέρει χαρακτηριστικά η ανακοίνωση της Ιμβριακής Ένωσης Μακεδονίας-Θράκης, αντάλλαξαν απόψεις, μίλησαν για τα όνειρα τους για την πατρίδα και προχώρησαν στη διαδικασία εκλογής με κάθε τυπικότητα.
Μετά τα αποτελέσματα των εκλογών, το νέο ΔΣ συγκροτήθηκε σε σώμα ως εξής:
- Πρόεδρος: Γεωργία Φυντάνη
- Α΄ αντιπρόεδρος: Παναγιώτης Ρεκτσίνης
- Β΄ αντιπρόεδρος Δημήτρης Γ. Φυντάνης
- Γενικός γραμματέας Γιώργος Σταματίδης
- Ταμίας Ευαγγελία-Ζουμπουλία Μαλιόγλου
- Ειδικός γραμματέας Ευστράτιος Παναγιωτίδης
- Αναπλ. ταμίας: Γιάννης Δαμδάς
- Μέλη: Φίλιππος Μήτσας, Παναγιώτης Δ. Φυντάνης.
Από το ΔΣ της Ένωσης χαιρετισμό απηύθυνε ο πρόεδρος Παύλος Σταματίδης. Τη διαδικασία παρακολούθησαν επίσης ο Χρήστος Ρεκτσίνης και η Βασιλική Γραφιαδέλλη. Η Ιμβριακή Ένωση Μακεδονίας-Θράκης εκφράζει τη χαρά και την ικανοποίησή της για την μεγάλη συμμετοχή των νέων αλλά και των πολλών υποψηφίων. Όπως φαίνεται, η πρώτη γενιά των Ιμβρίων που δεν γεννήθηκαν στην Ίμβρο, συνεχίζουν με το ίδιο πάθος και αγάπη το διαρκή αγώνα για την μονάκριβη πατρίδα τους, σημειώνεται στην ανακοίνωση.