Μια έκπληξη περίμενε, πριν από λίγες μέρες, ηθοποιούς και τεχνικούς που εργάζονται στην επιτυχημένη τηλεοπτική σειρά «Το Κόκκινο Ποτάμι». Την ώρα των γυρισμάτων στο εγκαταλελειμμένο εργοστάσιο της ΠΥΡΚΑΛ, στο Λαύριο, ο Μανούσος Μανουσάκης φώναξε «Στοπ!» για να υποδεχθεί τον πρώην υπουργό και βουλευτή της Νέας Δημοκρατίας Ιωάννη Βαρβιτσιώτη, πατέρα του νυν αναπληρωτή υπουργού Εξωτερικών Μιλτιάδη Βαρβιτσιώτη.
Ο Ιωάννης Βαρβιτσιώτης που συνδέεται φιλικά με τον Μανούσο Μανουσάκη είναι φαν της δημοφιλούς τηλεοπτικής σειράς.
«Μπράβο Μανούσο, τα θερμά μου συγχαρητήρια», είπε ο πρώην υπουργός στον γνωστό σκηνοθέτη. Τη στιγμή κατέγραψε η εφημερίδα Espresso και η δημοσιογράφος Μαρία Ανδρέου. Ο Ιωάννης Βαρβιτσιώτης σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχε με τον Μανούσο Μανουσάκη του είχε εξομολογηθεί ότι δεν χάνει επεισόδιο από τη σειρά.
Γιάννης Βαρβιτσιώτης και Μανούσος Μανουσάκης στα γυρίσματα της δημοφιλούς σειράς (φωτ.: espressonews.gr)