«Το κόκκινο ποτάμι» διαγράφει ανοδική πορεία από την πρώτη στιγμή που έκανε πρεμιέρα στο Open TV, στις 6 Οκτωβρίου.
Το γεγονός ότι αποτελεί μια άκρως επαγγελματική δουλειά θα μπορούσε να εξηγήσει τη μεγάλη επιτυχία της.
Ωστόσο στην προκειμένη περίπτωση το περιεχόμενο αυτής της τηλεοπτικής σειράς αποτελεί το μεγάλο μυστικό της. Ένα μυστικό που ο κόσμος έσπευσε να μοιραστεί με χαρά και συγκίνηση. Απόδειξη της αγάπης του κόσμου αποτελούν τα μηνύματα που αφήνουν οι τηλεθεατές στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης της τηλεοπτικής σειράς. Χαρακτηριστικά είναι αυτά που άφησαν και σήμερα στο Twitter εκατοντάδες χρήστες. Διαβάστε μόνο ένα μικρό δείγμα των όσων νιώθουν οι άνθρωποι που βλέπουν τη σειρά.