Ισχυρούς συμβολισμούς, που αναδεικύουν τις ρίζες και την ιστορία του συλλόγου, έχουν οι εμφανίσεις της ποδοσφαιριστικής ομάδας του Πανιωνίου για την αγωνιστική περίοδο 2019-20. Η κυανέρυθρη ΠΑΕ σε συνεργασία με την εταιρεία η οποία (για τρίτη συνεχή χρονιά) αποτελεί τον χορηγό ιματισμού της ομάδας, δημιούργησαν και φέτος ιδιαίτερα σχέδια για τον ιστορικό σύλλογο της χώρας.
Συγκεκριμένα, η κλασική κυανέρυθρη, πρώτη εμφάνιση της ομάδας, έχει σαφείς αναφορές στην ιστορία του συλλόγου, που ιδρύθηκε το 1890 στη Σμύρνη της Μικράς Ασίας, και τη συνέχιση της ιστορίας στην άλλη πλευρά του Αιγαίου.
Η μαύρη που υποδηλώνει το πάθος του πάνθηρα. Και τρίτη εμφάνιση, η λευκή, συμβολίζει το ήθος του συλλογου που αποτελεί το φανάρι της προσφυγιάς. Ιδιαίτερη λεπτομέρεια και στις τρεις είναι ο στίχος από τον ύμνο «από τη Μικρά Ασία σύλλογος με ιστορία γιγαντώθηκε».
Δείτε στη συνέχεια, από το επίσημο προφίλ της ομάδας στο Facebook, το promo βίντεο με την παρουσίαση των εμφανίσεων: