Αγορές σε μειωμένες τιμές αλλά και προσφορές περιλαμβάνει η Εβδομάδα Ηλεκτρονικού Εμπορίου που ξεκίνησε σήμερα, και είναι μια πρωτοβουλία του Ελληνικού Συνδέσμου Ηλεκτρονικού Εμπορίου με τη στήριξη της Γενικής Γραμματείας Εμπορίου και Προστασίας του Καταναλωτή.
Πρόκειται για δράση που αφορά αποκλειστικά τις αγορές μέσω διαδικτύου. Θα ολοκληρωθεί την Καθαρά Δευτέρα 11 Μαρτίου.
Φέτος, πέρα από τις συνηθισμένες προσφορές των εμπόρων, θα υπάρξουν και αποκλειστικές προσφορές από ηλεκτρονικά καταστήματα, εκπαιδεύσεις σε τομείς όπως η ασφάλεια συναλλαγών και οι online πληρωμές, τα προσωπικά δεδομένα και τα δικαιώματα του καταναλωτή.