Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ομοσπονδίας Προσφυγικών Σωματείων Ελλάδας (ΟΠΣΕ), στην τελευταία συνεδρίασή του που έγινε στη Δράμα, αποφάσισε η εκδήλωση κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας για το 2019, των σωματείων της δύναμής της από τη βόρεια Ελλάδα, να γίνει στην Κατερίνη.
Η εκδήλωση θα οργανωθεί σε συνεργασία με το Σύλλογο Μικρασιατών της Πιερίας την Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2019 στις 5 το απόγευμα.
Με νεότερη ανακοίνωση της, η ΟΠΣΕ θα κάνει γνωστές τις λεπτομέρειες της εκδήλωσης και απευθύνει έκκληση σε όλα τα σωματεία της στη βόρεια Ελλάδα, να μην ορίσουν εκδηλώσεις για την ίδια ημέρα.