Μετά τη λαμπερή βραδιά των εγκαινίων, σε έναν χώρο εμβληματικό τόσο για την πόλη όσο και για τη νοτιοανατολική Ευρώπη, το Λιμάνι της Θεσσαλονίκης, τα 53α Δημήτρια συνεχίζονται προσελκύοντας όλο και περισσότερο κόσμο.
Το φεστιβάλ πολιτισμού θα διαρκέσει μέχρι και τις 21 Οκτωβρίου και υπόσχεται να χαρίσει στο κοινό συναρπαστικές εμπειρίες σε κάθε μορφή τέχνης.
Φέτος, για μία ακόμη χρονιά, μέσα από μια πανδαισία εκδηλώσεων και ηχηρών ονομάτων, το πολιτιστικό ψηφιδωτό των 53ων Δημήτριων –με κεντρικό άξονα τη δημιουργικότητα με κάθε καλλιτεχνικό μέσο και τον πολιτισμό ως ένα ταξίδι για όλους– δίνει το βάρος του σε νέους δημιουργούς. Στα 53α Δημήτρια η Θεσσαλονίκη, οι άνθρωποί της και οι τέχνες θα συναντηθούν για μια ακόμη χρονιά. Θέατρο, χορός, μουσική, performances, εικαστικά, συνέδρια, εκδηλώσεις και παράλληλες δράσεις θα αποτελέσουν τον βασικό κορμό της φετινής διοργάνωσης.
Η συνέχεια των εκδηλώσεων αναμένεται πλούσια. Αναλυτικό πρόγραμμα μέχρι και τις 5 Οκτωβρίου δείτε ΕΔΩ.
- Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα των εκδηλώσεων ΕΔΩ.
- Χορηγός επικοινωνίας: pontos-news.gr