Μεγάλοι πρωταγωνιστές στον χθεσινό αγώνα που έγινε στη Ριζούπολη ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης και στον Πανιώνιο δεν ήταν οι παίκτες των δύο ομάδων αλλά οι οπαδοί που έδωσαν μάθημα αναγνώρισης και σεβασμού στον αντίπαλο.
Χαρίζοντας το στιγμιότυπο της χρονιάς στα ελληνικά γήπεδα, οι φίλοι του Απόλλωνα σήκωσαν ένα πανό με προσφυγικό περιεχόμενο και αποδέκτες τους φίλους του Πανιωνίου: «Στις φωτογραφίες των παππούδων σου θα δεις και τους δικούς μου» έγραφε. Και επειδή οι ρίζες ενώνουν, στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης το πανό «ταξίδεψε» στην εξέδρα που βρίσκονταν οι περίπου 150 φιλοξενούμενοι, οι οποίοι έστειλαν ακριβώς το ίδιο μήνυμα.
Σε ό,τι αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, ο Πανιώνιος νίκησε τον Απόλλωνα Σμύρνης με δύο γκολ του Φιορίν Ντουρμισάι.